Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

İlan yayından kaldırılmıştır!
İstanbul(Avr.)(Esenyurt)

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Tasarım / Grafik

Tasarım / Grafik

Başvuru Sayısı

125 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

125 başvuru

Departman

Tasarım / Grafik

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

1993 yılında Türkiye'de kurulan Aster Tekstil grubu, uluslararası alanda iyi tanınan müşterilerine yenilik, yaratıcılık ve kaliteyi bir arada sunmayı hedefleyen, sektöründe lider, global ve çok yönlü bir giyim üreticisidir.

Aster Tekstil Grubu, büyüme süreci boyunca temel değerlerini korumayı başarmış bir aile şirketi olmasının yanı sıra, sektördeki en büyük üretim organizasyonlarından birine de sahiptir. Türkiye ve Sırbistan’daki fabrikaları oldukça yüksek üretim kapasitesine sahip olup; aylık 1,5 milyondan fazla adet üretebilmektedir.  

Aster Tekstil’in farklı kıtalardaki tüm ofislerinde, dünyanın en heyecan verici moda akımlarına ve kültürel miraslara erişim imkanı olan deneyimli bir tasarım ekibi bulunmaktadır. Aster Tekstil, gerçek anlamda küresel bir müşteri segmenti ile çalışarak, değişen müşteri eğilimleri  ve ürün bilgisi ile sektörünün kanaat önderleri arasında yer almaktadır.

Grubumuzun İstanbul'da bulunan Genel Merkez'inde görevlendirilmek üzere Modelist aramaktayız.

 • Tercihen Hazır Giyim, Moda Konfeksiyon bölümlerinden mezun,
 • Örme ürün grubunda minimum 5 yıl deneyimli,
 • İmalat ve müşteri odaklı fit oturtma konusunda deneyimli,
 • Çok iyi derecede dikiş bilgisine sahip, bitmiş kalıp veya ürün ile ilgili oluşabilecek riskleri önceden tespit ederek gerekli önlemleri alabilecek,
 • Gerber kalıp programını kullanabilen,
 • Takip yönü güçlü, ekip çalışmasına uyumlu,
 • Askerlik ile ilişiği olmayan (Erkek adaylar için)

 

İŞ TANIMI

 • Yeni gelen siparişlerin dosya ve numunesini teslim alıp tedariklerini oluşturmak,
 • Modellere gelen kritikleri uygulayıp revize tedarik ettirmek,
 • Model üzerinde detayları kalıp olarak hazırlayıp dosya ve numunesi hazırlamak,
 • Model üzerinde verilen kritiklerde ölçü tablosundaki değişikliklerden dolayı aksesuar sarfiyatlarında tedarik revizelerinin yapılmasını sağlamak,
 • Modelin ilk fit aşamasından itibaren ölçülerin oluşturulup serili tabloları hazırlanmak.

Aday Kriterleri

En az 5 yıl tecrübeli
Ön Lisans(Mezun), Üniversite(Mezun)

Modelist pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Modelist Modelist Maaşları Modelist Nasıl Olunur? Modelist Nedir? Modelist İş İlanları
Hakkımızda

1993 yılında İstanbul'da bir aile şirketi olarak kurulan Aster, bugün itibarıyla ürün çeşitliliğiyle dünyanın önde gelen tekstil şirketlerinden birisidir. Temel değerlerini koruyarak yakaladığı büyüme çizgisiyle sektöründe lider konuma yükselen Aster, aynı zamanda hazır giyim ve konfeksiyon alanında Türkiye’nin ilk 10 ihracatçı şirketi arasına girmiştir. Aster Tekstil, uluslararası yatırımlarıyla sürdürülebilir bir büyüme göstererek günümüzde Türkiye, İngiltere, Sırbistan ve Bangladeş olmak üzere dört farklı ülkede üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda, İstanbul ve Londra’da bulunan İş Geliştirme Merkezlerinde deneyimli tasarım ve iş geliştirme ekipleriyle birlikte müşterilerin oluşabilecek ihtiyaçlarını öngörüp, ürün geliştirme çözümlerini hayata geçirmektedir. Tasarım sürecinden, ürünlerin müşterilerin mağazalarına ulaştırılmasına kadar olan süreç ekiplerce titizlikle yönetilmektedir. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan Aster Tekstil; İş Geliştirme Merkezleri, üretim tesisleri ve Uzak Doğu’daki iş ortaklıklarıyla farklı ülkelerdeki müşterilerine yaratıcı, yenilikçi ve kaliteli ürünleri en esnek hizmet anlayışıyla sunmaktadır. Bu hedef doğrultusunda, küresel ve vizyoner bakış açısıyla dünyadaki moda eğilimleri ve ürün gruplarındaki yenilikler ilk elden ve çok yakından takip edilmekte; İstanbul ve Londra’daki deneyimli ekipleriyle dünyanın heyecan verici moda kültürüyle iç içe çalışılmaktadır. Aster; İstanbul Esenyurt, Kırklareli Babaeski, Tokat Erbaa, Tekirdağ Çerkezköy ve Sırbistan Niş’de bulunan mülkiyeti tamamen kendisine ait toplamda 110.000 m2’lik kapalı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Kadın, erkek ve çocuktan oluşan örme-dokuma ana koleksiyonlarında tişört, sweatshirt, pantolon, elbise gibi ürün gruplarının yanı sıra spor giyim alanındaki ürünlerini dünyada 10’dan fazla ülkede 30’a yakın küresel müşterisine ulaştırmaktadır.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Özel Sağlık Sigortası, Servis, Yemekhane, Erzak Yardımı, Bireysel Emeklilik.

Modelist pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Modelist Modelist Maaşları Modelist Nasıl Olunur? Modelist Nedir? Modelist İş İlanları