Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

İlan yayından kaldırılmıştır!
İzmir(Bornova)

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Satınalma

Satınalma

Başvuru Sayısı

554 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

554 başvuru

Departman

Satınalma

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Otomotiv ve Savunma sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmamız için "Proje Satın Alma Uzmanı" arayışımız bulunmaktadır.

GENEL NİTELİKLER

 • Üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olmuş,
 • Benzer pozisyonda en az 2 yıl tecrübeli,
 • Tercihen otomotiv sektörü satınalma tecrübesi olan,
 • Sektör içinde çeşitli ürün grupları için satınalma tecrübesi olan,
 • Satın alma sözleşmelerine hakim,
 • Yeni fikirler ortaya koyabilen, inovasyon ve dijital dönüşüm yönelimlerini takip eden,
 • Takım çalışmasını destekleyen,
 • Risk yönetimi ile sürdürülebilir satınalma vizyonuna katkı sağlayan,
 • Doğru maliyet yapısı oluşturarak grup hedeflerine destek verebilecek,
 • İzmir'de ikamet eden/edebilecek olan.

İŞ TANIMI

 • Yeni araç projelerinin planlanan takvime ve belirlenen proje hedeflerine uygun olarak hayata geçirilebilmesi için prototip sürecinden seri üretime geçene kadar gerekli tedarikçi seçimi ve yeni parça tedarik süreçlerini zamanında tamamlamak.
 • Proje safhalarında ve malzeme satın alma sürecinde ortaya çıkabilecek sorunları Mühendislik, Satın alma, Lojistik, Kalite, Planlama ve diğer ilgili birimler ile departmanlar arası çalışmalarla zamanında çözüme ulaştırmak.
 • Projelerin zamanında devreye alınması için ilgili satın alma sorumlularının ve diğer ilgililerin en kısa sürede belirlenerek gerekli yönlendirmeleri yapmak.
 • Yeni araç projeleri için toplantılar organize ederek Seri / Proje satın alma birimleri üzerindeki parça/görev dağılımını yapmak ve her ürün grubu için sorumlu seri satın alma yöneticisi ile proje özelinde satın alma önceliklerini belirlemek ve kritik konuların planlamasını yapmak.
 • Proje süreçlerinde ortaya çıkan sorunları tekrarlanmayacak şekilde çözüme kavuşturmak ve kurumsal hafızayı güçlendirmek amacıyla kayıt altına almak / ilgililere raporlamak.
 • Proje sürecinin sorunsuz ilerlemesini sağlamak amacı ile güncel bilgileri proje ile ilgili birimlerden toplanarak BMC içerisinde gerekli raporlamaları yapmak.
 • Proje toplantılarına katılmak ve proje toplantılarında belirlenen sorumlulukları ve hazırlıkları zamanında yerine getirmek.
 • Projelerin zamanında devreye alınmasına engel olabilecek termin tarihlerinin / güncel gelişmelerin / problemlerin vb. ilgili satın alma, mühendislik vb. proje ilgili sorumlusundan toplanarak BMC içerisinde ilgili proje ve birim yöneticilerine gerekli raporlamaları-bilgilendirmeleri pro-aktif bir yaklaşım ile yapmak ve çözüm alternatifleri sunmak.
 • Proje safhasının yatırımların, kalıplarının, numune onaylarının ve seri firma tedarikçilerinin belirlenmesini seri satın alma ile birlikte koordine ederek zamanında ve sorunsuz olarak tamamlamak ve  seri üretime geçişi sağlamak.
 • Proje aciliyetleri ve üretim önceliklerinden hareketle proje, satın alma, lojistik, planlama, kalite ve ilgili ekipleri ve ilgili birimleri aktif olarak yönlendirmek.
 • Proje satın alma görev kapsamında ürün/hizmet alımı için yan sanayinin belirlenmesi ve numune siparişinin verilmesi süreçlerini de proje hedeflerini-takvimini yakalamak için üst yöneticilerinin onayı ile gerektiğinde seri satın alma sorumluları ile birlikte yürütmek.
 • Yeni araç projelerine ait malzemelerin proje takvimine, seri araç ürünlerine ait yeni malzemelerin üretim takvimine uygun şekilde temin edilerek ve numune onaylarının alınarak seri üretimi destekleyecek şekilde seri satın alma sorumluları ile birlikte devamlılığını sağlamak.
 • Proje satın alma gözden geçirme toplantılarını organize etmek.
 • Proje satın alma performansını hesaplamak ve raporlamak.
 • Mühendislik tarafından yayınlanan değişiklik yayınlarını takip etmek ve raporlamak.

Aday Kriterleri

En az 2 yıl tecrübeli
Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun), Doktora(Öğrenci), Doktora(Mezun)
İngilizce(Okuma : İyi, Yazma : İyi, Konuşma : İyi)

Satın Alma Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Satın Alma Uzmanı Satın Alma Uzmanı Maaşları Satın Alma Uzmanı Nasıl Olunur? Satın Alma Uzmanı Nedir? Satın Alma Uzmanı İş İlanları
Hakkımızda

Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC, 1964 yılında İzmir’de kurulmuştur. Tasarım, AR-GE, Mühendislik, Üretim, Satış ve Satış Sonrası Hizmetlerini kendi bünyesinde barındıran BMC, üretime başladığı ilk günden bu yana, 300 bin adedi geçen araç üretimi ile Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlamıştır. Türkiye’deki ilk dökümhane, ilk dizel motor üretimi, ilk çıraklık eğitim merkezi, ilk turbo motorlu araç, ilk yerli hafif ticari araç, ilk çevreye duyarlı doğal gazlı otobüs, ilk tam alçak tabanlı otobüs ve ilk yerli taktik tekerlekli zırhlı araç üretimi gibi sektöre yön veren ilkleri gerçekleştiren BMC’nin başarılarının en önemli motivasyon kaynağı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koymuş olduğu çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma hedefi ve ülkesine duyduğu sonsuz güven ve sorumluluktur. Kuruluşundan günümüze, 700‘ün üzerinde konfigürasyonda araç (çekici, ağır, orta ve hafif kamyon, kamyonet, minibüs, midibüs, otobüs, taktik tekerlekli ve mayına karşı korumalı zırhlı askeri araçlar), yedek parça, motor ve döküm parçaları üretimi yapan BMC, başta Avrupa Birliği üyesi ülkeler olmak üzere 80’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Otomotiv ve Savunma Sanayii sektörünün farklı segmentlerinde hizmet veren ve hizmet verdiği sektörlerde liderliğini korumanın yanı sıra askeri araç, otomobil, güç grubu paketleri ve çok sayıda özel savunma aracının tasarım, geliştirme ve üretimi alanında sayısız proje yürütmektedir. Yer aldığı ortak projelerin yanı sıra son dönemde geliştirdiği özel projelerle ülkemizde olduğu kadar dünyada da adından söz ettiren BMC, 2019 yılında ilk kez savunma sanayisinde dünyanın en büyük 100 savunma şirketi arasına girmiştir. Listede 85. sırada yer alan BMC, aynı zamanda “Türkiye’den kara araçları üreticisi olarak listeye giren tek firma” olmuştur. Genel Merkez İzmir’de olmak üzere, İstanbul, Sakarya ve Ankara’da yer alan Grup şirketleriyle birlikte Otomotiv ve ilgili alanlarda faaliyetlerine devam eden BMC, dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir. Vizyonumuz: Türkiye ve Katar merkezli olmak üzere Ortadoğu, Körfez, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetlerini kapsayan bölgede, savunma sanayi kara araçları, otobüs, kamyon, raylı sistemler ve motor alanlarında, lider ve milli bir teknoloji şirketi olmak. Misyonumuz: Sürdürülebilir büyüme stratejisine uygun olarak, daima lider ve milli teknoloji ile tasarlanan, rekabet gücü yüksek ürünler ortaya koymak.

Şirket Sayfasına Git

BMC OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İş İlanları

Satın Alma Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Satın Alma Uzmanı Satın Alma Uzmanı Maaşları Satın Alma Uzmanı Nasıl Olunur? Satın Alma Uzmanı Nedir? Satın Alma Uzmanı İş İlanları