Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

Tasarım ve İmalat Mühendisi (Ankara)

CES İleri Kompozit Teknolojileri A.Ş.

İlan yayından kaldırılmıştır!
Ankara(Sincan)

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Mühendislik

Mühendislik

Başvuru Sayısı

999+ başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

999+ başvuru

Departman

Mühendislik

Kariyer Image

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

C.E.S İleri Kompozit ve Savunma Teknolojleri A.Ş olarak, büyüyen organizasyonumuzun Ankara Malıköy Anadolu OSB’deki üretim tesisinde görev alacak, aşağıdaki niteliklere uygun ve iş tanımındaki faaliyetler kapsamında“Tasarım ve İmalat Mühendisi” aramaktayız.

 • Üniversitelerin, Makine/ Metalurji/ Malzeme/ Fizik/ Kimya/ Havacılık/ Uçak Mühendisliği bölümlerinden mezun,
 • Tercihen CATIA V5 Part Design, Generative Shape Design modüllerini kullanabilen,
 • Tercihen kompozit malzemeler ve üretim yöntemleri hakkında bilgi sahibi,
 • Tercihen kompozit malzemeler ile ilgili test standartları ve metotları hakkında bilgi sahibi,
 • MS Office Uygulamalarına hakim,
 • Dinamik bir ortamda, takım içerisinde hızlı ve sonuç odaklı çalışabilecek,
 • B Sınıfı ehliyete sahip, aktif araç kullanabilen,
 • Ankara’da ikamet eden,
 • Erkekler için askerlik hizmetini tamamlamış adayların başvurularını bekliyoruz.


İŞ TANIMI

Aşağıdaki konularda en az 3 yıl tecrübeye sahip olmak:

 • Parça/ürün gereksinimlerini anlamak ve gereksinimlere göre tasarım çözümleri oluşturmak. Alternatif tasarımlar hazırlamak ve değerlendirmeye sunmak.
 • Ürün, takım ve takım üretimi için kullanılacak aparatı (model, fikstür, kalıp vb.) tasarlamak. Bu kapsamda ihtiyaç duyulan yapısal analizleri yapmak.
 • Tasarımları, ilgili tüm disiplinler (analiz, imalat, montaj, test vb.) hakkında sahip olduğu bilgi ve tecrübeler ışığında gerçekleştirmek.
 • Analiz sonuçlarını değerlendirmek, tasarımı geliştirmek, optimize etmek.
 • İmal edilebilirlik, montaj yapılabilirlik değerlendirmeleri yapmak.
 • Test isterlerini belirlemek, test sonuçlarını değerlendirmek.
 • Yayınlanan tasarımlarda detay parça/alt montaj seviyesinde ortaya çıkan sorunlar için gerekli incelemeleri yapmak, çözüm önerileri geliştirmek, Mühendislik Değişiklik Dokümanı hazırlamak ve gerektiğinde tasarımlarda gerekli değişiklikleri yapmak.
 • Ürün, takım ve takım üretimi için kullanılacak aparata (model vb.) ait katı modeli hazırlamak ve ürün ağacı bağlantısını yapmak.
 • Tasarıma  ait Teknik Veri Paketini (Teknik Resim, Spesifikasyon vb.) hazırlamak. 
 • Ortak Teknik Gözden Geçirmelerine (Sistem Gereksinim, Ön Tasarım, Kritik Tasarım, Test ve Kalite Hazır Oluş vb.) katılmak.
 • Müşteri Kabul Testlerine katılmak.
 • Parça üretim/proses adımlarını belirlemek ve yöntem açıklama dokümanlarını oluşturmak.
 • Kalifikasyon çalışmalarına katılmak.

Aday Kriterleri

3 - 5 yıl arası
Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun)
Yapıldı
İngilizce(Okuma : İleri, Yazma : İleri, Konuşma : İleri)
B sınıfı

Tasarım Mühendisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Tasarım Mühendisi Tasarım Mühendisi Maaşları Tasarım Mühendisi Nasıl Olunur? Tasarım Mühendisi Nedir? Tasarım Mühendisi İş İlanları
CES İleri Kompozit Teknolojileri A.Ş.

Üretim / Endüstriyel Ürünler / Savunma Sanayi 2+

Hakkımızda

CES İleri Kompozit ve Savunma Teknolojileri A.Ş. Savunma ve Havacılık uygulamalarına yönelik ileri kompozit ve zırh tasarımı, geliştirilmesi, üretimi ve platforma entegrasyonu faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. İleri teknoloji kompozit tasarımı ve üretimi için gerekli altyapı, yetenek ve tecrübeye sahip olan firma, uzmanlığı doğrultusunda Ankara (2), İzmir ve İngiltere'de bulunan dört üretim tesisi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirketin temel misyonu güvenilir, yaratıcı ve uygun maliyetli çözümler sunarak uluslararası uzay ve savunma sanayilerinin taleplerini karşılamaktır. Havacılık sektöründe edindiği kompozit konusundaki uzmanlığını kara ve deniz platformlarına taşıyan şirkete, Açık Holding tarafından 40 milyon doların üzerinde yatırım yapılmış ve ülkemizin ve dünyanın önde gelen kompozit ve balistik koruyucu zırh imalatçıları arasında yer almayı başarmıştır. Savunma ve havacılık alanında uzmanlığını sürekli geliştiren firma, 2013 yılından itibaren uluslararası havacılık kalite yönetim standardı olan AS9100 ve ISO9001 sertifikasına sahiptir. NADCAP (National Aerospace and Defense Contractors Accreditation Program) ve belirli özel prosesler için denetim programlarının yanı sıra, NADCAP Tahribatsız Muayeneler (NDT) akreditasyonunu 2018’de bünyesine kazandırmış, 2019’da ise kompozit akreditasyon sürecini başarıyla tamamlayarak NADCAP Kompozit sertifikasını almıştır. CES, balistik plakalar üretim kapasitesini arttırırken kara, hava ve deniz platformlarındaki uzmanlığını geliştirmek için AR-GE faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirketin, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından akredite AR-GE merkezi olarak kaydedilen Ankara Temelli’de 17.000 m2 üzerine kurulu ana fabrikasının üretim portföyünde balistik koruyucu başlık, yelek, insert, kalkan, Bomba Arama Elbisesi, Eklemeli Zırh (Add-on Armour) ve Parçacık Kalkanı (Spall Liner) da bulunmaktadır. CES İleri Kompozit, konvansiyonel kompozit alanında 2019 yılında toplam 8700 m2 alan üzerinde faaliyete geçen İzmir tesislerinde otomotiv, demiryolu, makine ve tarım araçları ile balistik özelliği olmayan zırhlı araçlar sektöründe ana sanayilere cam elyafı takviyeli polimer (CTP) kompozit parçalar üretmektedir. Yine 2019 yılında kurulan balistik test laboratuvarının milli ve uluslararası akreditasyon süreçleri devam etmektedir. CES havacılık ve savunma alanındaki gelişmeleri yakından izlemekte, genç ve dinamik kadrosu ile her geçen gün kendini geliştirerek ihtiyaçlar doğrultusunda büyümeyi planlamaktadır.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Servis, Yemekhane.

Tasarım Mühendisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Tasarım Mühendisi Tasarım Mühendisi Maaşları Tasarım Mühendisi Nasıl Olunur? Tasarım Mühendisi Nedir? Tasarım Mühendisi İş İlanları