Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

Bilgisayar Sistem Operatörü

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

İlan yayından kaldırılmıştır!
Ankara

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Bilgi İşlem

Bilgi İşlem

Başvuru Sayısı

357 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

357 başvuru

Departman

Bilgi İşlem

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Üniversitemizin Bilgisayar Merkezi'nde çalışmak üzere aşağıdaki özelliklere sahip Bilgisayar Sistem Operatörü alınacaktır. 

İş Tanımı 

·       Üniversitemizin sınıf ve laboratuvarlarında bulunan sistemlerin ve kişisel bilgisayarların yazılım yükleme ve güncellemelerini yapar. Sistemlerin bakımını yapar, arızlarını tespit eder, zamanında onarılmasını sağlar.

·       Bilgisayar sınıflarının, birimlerin her zaman hizmete hazır olmasını, ders ve çalışma programına uygun olarak açılması ve kapatılmasını sağlar.

·       Bilgisayar çevre birimlerinin her zaman kullanıma hazır olmasını sağlar; sarf malzeme stoğunu kontrol eder ve bu birimlere yüklemesini yapar.

·       Laboratuvarlarda konfigürasyon kontrolleri yapar, Network ve İşletim Sistemi Yöneticileri tarafından verilen güncelleme ve tanımlamaları yapar.

·       Kullanıcıların e-posta ve laboratuvar kullanım hesaplarının açılıp kapatılmasını sağlar ve bu konulardaki erişim sorunlarını çözer.

 

Aranan Özellikler 

·       Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,

·       Orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip,

·       Windows işletim sistemi ve ofis programlarına hakim (Unix ve Linux bilgisi tercih sebebidir),

·       Ağ altyapıları kurulumu ve işletmesi konusunda en az 5 yıllık iş tecrübesi,

·       Çok kullanıcılı sistemlerde çalışmış, hesap yönetimi yapmış, kullanıcı desteği vermiş olmak,

·       Erkek adaylar için  askerliğini yapmış olmak,

·       Vardiya düzeninde çalışabilecek, bayram ve resmi tatil günlerinde sistem yönetimi desteği verebilecek.

Aday Kriterleri

En az 5 yıl tecrübeli
Üniversite(Mezun)
Yapıldı, Muaf
İngilizce(Okuma : Orta, Yazma : Orta, Konuşma : Orta)

Sistem Operatörü pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Sistem Operatörü Sistem Operatörü Maaşları Sistem Operatörü Nasıl Olunur? Sistem Operatörü Nedir? Sistem Operatörü İş İlanları
Hakkımızda

Bilkent Üniversitesi; İhsan Doğramacı Eğitim Vakfı, İhsan Doğramacı Sağlık Vakfı ve İhsan Doğramacı Bilim ve Araştırma Vakfı kararıyla 20 Ekim 1984’te kurulmuştur. 1986’da 386 öğrenciyle eğitime başlayan Bilkent, bugün 9 fakültesi ve 2 yüksekokulu bünyesindeki 29 lisans ve 51 lisansüstü programıyla, 13.000 öğrencisi ve 40 farklı ülkeden öğretim üyeleriyle dünyaca tanınan bir eğitim ve araştırma merkezidir.Bilkent Üniversitesi’nin eğitim yaklaşımı, öğrencilerin özgün düşünme ve akılcı karar verme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Bu özellikler, güçlü bir alan bilgisi ve olgun bir dünya görüşüyle birleşerek onları yaşam boyu başarıya taşır. Bilkent, dört kıtadan 250’yi aşkın üniversiteyle yaptığı değişim anlaşmaları sayesinde öğrencilerinin uluslararası vizyonunu daha da genişletmektedir.Öğrencilere diploma sonrası planlarında yol göstermek için 1988’de Kariyer Merkezi’ni kuran Bilkent, öğrenci ve mezunları ile iş dünyası arasında kuvvetli bir bağlantı oluşturmuştur. Türkiye’de bir üniversite bünyesinde bu amaçla açılmış ilk birim olan Kariyer Merkezi, öğrenci ve mezun özgeçmişlerini içeren bir veri tabanını internet üzerinden işverenlerle paylaşmaktadır. Bilkentliler, özgeçmişlerini bu veri tabanına kendileri yükleyebilmekte, sisteme üye şirketlerin iş ve staj ilanlarına başvurabilmektedir.Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi olan Bilkent’in kuruluş hazırlıkları 1967’ye dayanır. Ankara’nın batısında geniş bir arazinin alınmasıyla başlayan bu hazırlıklar, bugün 37.000’in üzerinde mezun vermiş bir araştırma üniversitesinin temellerini atmıştır. Bilkentliler, Türkiye’nin ve dünyanın köklü şirketleri ve yükseköğretim kurumlarında üniversitemizi başarıyla temsil etmektedir.Kurulduğundan beri öğretim üyesi başına düşen uluslararası bilimsel yayın sayısı bakımından Türkiye ve dünyada üst sıralarda yer alan Bilkent Üniversitesi, yükseköğretimdeki öncü rolünü sürdürmektedir.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Özel Sağlık Sigortası, Servis, Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.).

Sistem Operatörü pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Sistem Operatörü Sistem Operatörü Maaşları Sistem Operatörü Nasıl Olunur? Sistem Operatörü Nedir? Sistem Operatörü İş İlanları