Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

İlan yayından kaldırılmıştır!
Ankara(Çankaya)

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

Tecrübeli / Tecrübesiz

Departman

Eğitim

Eğitim

Başvuru Sayısı

883 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

Tecrübeli / Tecrübesiz

Başvuru Sayısı

883 başvuru

Departman

Eğitim

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi'nin kullanıcılarına sunduğu bilgi kaynaklarının sağlanmasından ve yönetilmesine tüm operasyonel süreçlerde görev yapabilecek çalışma arkadaşları aranmaktadır.

Pozisyon; Veritabanı abonelik süreçleri, telif hakları çalışmaları, lisans anlaşmaları, veritabanı içerik kontrolleri ve analizleri; elektronik bilgi kaynaklarının kullanıcılara sunulması ve ilgili kaynaklara yönelik tanıtıcı/bilgilendirici eğitimler oluşturulması, düzenlenmesi, akademik iletişim çalışmaları gibi konularda, bilginin organizasyonundaki tüm aşamalarında aktif görevler içermektedir.

Aranan Nitelikler:

  • Bilgi ve Belge Yönetimi/Kütüphanecilik bölümü mezunu veya Üniversitelerin lisans/lisansüstü düzeyindeki İngilizce eğitim verilen bölümlerinden mezun,
  • Takım çalışmasına yatkın, sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli, çözüm odaklı,
  • Araştırmacı
  • Zaman yönetimi ve görevleri önceliklerindirme becerisine sahip,
  • Yeni teknolojilerin uygulanması ve bilgisayar kullanımı konusunda istekli ve gelişime açık; 
  • Yabancı kullanıcılarla sözlü ve yazılı iletişim kuracak; İngilizce veri tabanını takip ve kontrol edebilecek; iyi derecede İngilizce konuşma, okuma, yazma becerisine sahip,
  • Kullanıcı hizmetlerinde gereken iletişim yetkinliklerine ve iş deneyimine sahip, 
  • Esnek çalışma saatlerine  ve  vardiyalı çalışma  programına uyum sağlayabilecek (Hafta içi  08:30-17:30 / 16:00-23:30  Hafta sonu 09:00-17:30 / 16:00-23:30)


Aday Kriterleri

Üniversite(Mezun)
Yapıldı, Muaf

Kütüphane Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Kütüphane Uzmanı İş İlanları
Hakkımızda

Bilkent Üniversitesi; İhsan Doğramacı Eğitim Vakfı, İhsan Doğramacı Sağlık Vakfı ve İhsan Doğramacı Bilim ve Araştırma Vakfı kararıyla 20 Ekim 1984’te kurulmuştur. 1986’da 386 öğrenciyle eğitime başlayan Bilkent, bugün 9 fakültesi ve 2 yüksekokulu bünyesindeki 29 lisans ve 51 lisansüstü programıyla, 13.000 öğrencisi ve 40 farklı ülkeden öğretim üyeleriyle dünyaca tanınan bir eğitim ve araştırma merkezidir.Bilkent Üniversitesi’nin eğitim yaklaşımı, öğrencilerin özgün düşünme ve akılcı karar verme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Bu özellikler, güçlü bir alan bilgisi ve olgun bir dünya görüşüyle birleşerek onları yaşam boyu başarıya taşır. Bilkent, dört kıtadan 250’yi aşkın üniversiteyle yaptığı değişim anlaşmaları sayesinde öğrencilerinin uluslararası vizyonunu daha da genişletmektedir.Öğrencilere diploma sonrası planlarında yol göstermek için 1988’de Kariyer Merkezi’ni kuran Bilkent, öğrenci ve mezunları ile iş dünyası arasında kuvvetli bir bağlantı oluşturmuştur. Türkiye’de bir üniversite bünyesinde bu amaçla açılmış ilk birim olan Kariyer Merkezi, öğrenci ve mezun özgeçmişlerini içeren bir veri tabanını internet üzerinden işverenlerle paylaşmaktadır. Bilkentliler, özgeçmişlerini bu veri tabanına kendileri yükleyebilmekte, sisteme üye şirketlerin iş ve staj ilanlarına başvurabilmektedir.Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi olan Bilkent’in kuruluş hazırlıkları 1967’ye dayanır. Ankara’nın batısında geniş bir arazinin alınmasıyla başlayan bu hazırlıklar, bugün 37.000’in üzerinde mezun vermiş bir araştırma üniversitesinin temellerini atmıştır. Bilkentliler, Türkiye’nin ve dünyanın köklü şirketleri ve yükseköğretim kurumlarında üniversitemizi başarıyla temsil etmektedir.Kurulduğundan beri öğretim üyesi başına düşen uluslararası bilimsel yayın sayısı bakımından Türkiye ve dünyada üst sıralarda yer alan Bilkent Üniversitesi, yükseköğretimdeki öncü rolünü sürdürmektedir.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Özel Sağlık Sigortası, Servis, Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.).

Kütüphane Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Kütüphane Uzmanı İş İlanları