Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

Bölge Satış Yöneticisi (Ankara)

TİRYAKİ AGRO GIDA SANAYİ VE TİC.A.Ş.

İlan yayından kaldırılmıştır!
Ankara

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

En az 5 yıl tecrübeli

Departman

Satış

Satış

Başvuru Sayısı

820 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

En az 5 yıl tecrübeli

Başvuru Sayısı

820 başvuru

Departman

Satış

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

 Görev Tanımı:

 • Sorumlu olduğu bölgedeki müşterilerde yıllık ve dönemsel anlaşmaların yapılması, satış ve pazarlama hedeflerine paralel ortak iş planlarının hazırlanması ve uygulanması.
 • Sipariş, sevkiyat, müşteri stok, tahsilat, risk yönetimi vb. operasyonel süreçlerin en verimli şekilde takip edilmesi, gerekli durumlarda distribütördeki ilgili iş birimlerinin bilgilendirilmesi ve aksiyonların alınması.
 • Sorumlu olduğu müşterilerde satış, karlılık, satış hacmi, iade, bulunurluk, raf payı, planogram vb. hedeflerin gerçekleştirilmesini sağlamak.
 • Pazar dinamikleri, rakip faaliyetleri ve tüketici eğilimlerinin analizi doğrultusunda müşteri stratejilerinin belirlenmesi ve yönetilmesi.
 • Düzenli saha ve müşteri ziyaretleri yaparak satın alma, mağaza personelleri ile ilişkilerin geliştirilmesi ve olası problemlerin çözümü.
 • Ürün/mağaza bazlı haftalık ve aylık satış performansının takip ve analiz edilmesi, satışın arttırılmasına yönelik gerekli aksiyon planlarının yapılması.
 • Müşteri bazında promosyon harcamalarının bütçeler içinde planlanması, takip edilmesi ve raporlanması.
 • Aylık müşteri cari mutabakatlarının yapılması , müşteri-distribütör-firma arasındaki faturalaşma sürecinin yönetilmesi.
 • Distribütör satış temsilcileri , satış şefleri ve müdürleri ile düzenli toplantılar yapılması ve uyum içerisinde çalışılması.

 Genel Nitelikler:

 • En az lisans tercihen yüksek lisans mezunu,
 • Hızlı tüketim sektörü satış alanında en az 5 yıl tecrübeli,
 • Yerel zincir ve bayi yönetimde deneyimli,
 • Ticari bakış açısı ile analitik düşünme ve etkin müzakere becerileri kuvvetli,
 • Bütçe yönetim süreçlerine hakim,
 • Ekip yönetim tecrübesine sahip,
 • Seyahat engeli olmayan,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
 • B sınıfı ehliyeti olan.

Aday Kriterleri

Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun)

Bölge Satış Yöneticisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Bölge Satış Yöneticisi Bölge Satış Yöneticisi Maaşları Bölge Satış Yöneticisi Nasıl Olunur? Bölge Satış Yöneticisi Nedir? Bölge Satış Yöneticisi İş İlanları
Hakkımızda

Tiryaki Agro Gıda San. ve Tic. A.Ş. 30 yıldır tarımsal emtialar sektöründe faaliyet gösteren Tiryaki; tedarik zincirini verimli yöneten, tarım ürünlerine işleyerek değer katan, Türkiye’nin en büyük tarım ticaret şirketidir. Ticaret ve üretim şirketi olarak faaliyet gösteren Tiryaki Agro’nun iş alanları BAKLİYAT, TAHIL, KURUYEMİŞ, ORGANİK, YAĞLI TOHUMLAR VE YEM’dir. Dünyanın en büyük sertifikalı buğday üreticisi ve pazarın en önemli oyuncularından biri olan Tiryaki, yerel ve uluslararası endüstriyel dağıtım ağına sahiptir. Bakliyat ihracatında Türkiye lideri olup, Türkiye’nin tek organik tahıl ve bakliyat üretimi ve ihracatı yapan şirketidir. Kuruyemiş sektöründe ise Türkiye’nin en büyük fıstık üreticisi ve ihracatçısı olan Tiryaki, en önemli çikolata, dondurma ve kuruyemiş markalarının ürün sağlayıcısıdır. Kurumsallaşma süreçleri doğrultusunda ulusal ve global pazarlarda operasyonel açıdan güçlenen Tiryaki, başarılarının kanıtı olarak, uluslararası portföy yönetim şirketi Investcorp Türkiye'ye ilk yatırımını Tiryaki ile yaparak 2010 yılında şirket ortağı olmuştur. Bunun yanında 2012 yılının başında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile ilave ortaklık yapılmıştır. Yurtiçi ve yurtdışında örnek teşkil edecek pek çok yatırımları olan Tiryaki Agro Gıda, başta Ortadoğu, Avrupa, Kuzey Amerika, Afrika ve Uzakdoğu olmak üzere 5 kıtada, 80 ülke ile ticari ilişki içindedir. 2,5 milyon tonun üzerinde iş hacmiyle 2017 yılında Capital ve Fortune dergilerinin yaptığı "Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi" listelerinde sırasıyla 80. ve 67. sırada yer almıştır. Yönetim ofisi Istanbul’da olan Tiryaki 1000'e yakın çalışanıyla Gaziantep, Trabzon, Mersin, Bandırma, Giresun, Samsun ve Çorum’da üretim ve depolama faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Özel Sağlık Sigortası, Servis, Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.), Yemekhane, Hayat Sigortası.

Bölge Satış Yöneticisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Bölge Satış Yöneticisi Bölge Satış Yöneticisi Maaşları Bölge Satış Yöneticisi Nasıl Olunur? Bölge Satış Yöneticisi Nedir? Bölge Satış Yöneticisi İş İlanları