Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
22

Eczacı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Eczacı cancel
Gizli Firma

Eczacı

Gizli Firma
Ankara
Tam zamanlı
6 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Nişantaşı Hastanesi

Sorumlu Eczacı

Nişantaşı Hastanesi
İstanbul(Avr.)
Tam zamanlı
9 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Eczacı İş İlanları

Eczacılar, Üniversitelerin Eczacılık Fakültelerinden mezun olmuş kişilerdir. Doktorların reçetelere yazıkları ilaçların hazırlanması, kullanımı hakkında hastaların bilgilendirilmesi konusunda hizmet veren kişilerdir. Eczacılar, bireysel olarak kendi eczanelerini açarak çalışabilecekleri gibi, hastaneler, sağlık kuruluşları veya ilaç firmalarında da çalışabilirler. Yeni ilaçların geliştirilmesi konusunda laboratuvar çalışmaları da yapabilirler. Mesleğinin gerektirdiği yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip eden, takım çalışmasına yatkın, disiplinli, kurumun yönetmelik ve tüzükleri ile uyumlu çalışabilen eczacılar, kurumlar tarafından özellikle tercih edilmektedir. İş arayan eczacılar, Kariyer.net eczacı iş ilanları sayfalarını inceleyebilir, yetkinliklerine göre iş başvurusu yapabilirler.

Pek çok ilaç firması ve deposu, eczacı mesul müdür istihdam etmektedir.

Yardımcı eczacılar ne iş yaparlar?

Yardımcı eczacılar, serbest eczane açmak yerine, mevcut bir eczanede mesul müdür olarak görev yapan, Eczacılık fakültesi mezunu kişilerdir. 2013 yılından itibaren gelen bu düzenlemede, mezunlar, eczane açmadan önce yardımcı eczacı olarak, bir eczacının yanına belirli süre görev yaparlar. Bu alanda iş arayan kişiler ‘yardımcı eczacı iş ilanları’ konusunda araştırma yaparlar. Bir de eczacı yardımcıları vardır. Eczacı yardımcıları, herhangi bir eczacılık eğitimi almaksızın, eczacıya eczane içerisindeki işlerinde yardımcı olan kişilerdir. İlaçların siparişlerinin verilmesi, yeni gelen ilaçların yerlerine yerleştirilmesi, ilaçların sırasıyla raflara dizilmesi, hastanın istediği ilaçların raflardan indirilmesi, reçetelerin girilmesi gibi işleri yaparlar. Eczacı yardımcısı olarak çalışmak isteyen kişiler, ‘eczacı yardımcısı iş ilanları’ olarak arama yaparlar. İkisi birbirinden farklıdır.

Aynı zamanda birçok ilaç deposu da eczacı personel istihdam etmektedir. Eczacı arayan depolar da yeni mezun eczacılar için iş imkanı oluşturmaktadır.

Siz de ‘’eczacıyım, iş arıyorum.’’ Diyorsanız, Kariyer.net eczacı iş ilanları sayfasını inceleyebilir, yetkinliklerinize uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsiniz.