Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
981

Finans İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Finans cancel
Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Fiyat Takip ve Raporlama Uzmanı

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Aler Yağ Tarım Gıda San ve Tic. A.ş

Finans Sorumlusu

Aler Yağ Tarım Gıda San ve Tic. A.ş
Adana
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 20 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Finans İş İlanları

Finans sektörü, her türlü alana yardımcı olması ve geniş meslek seçimine sahip yelpazesi ile çalışmak için oldukça tercih edilir. Finans sektöründe iş bulmak çoğu alana göre daha kolay olur. İçerisinde birçok meslek barındırır. Bankalarda, lojistik şirketlerinde ve her türlü özel şirkette iş bulma imkanı sağlar. Yaygın olarak finans iş ilanları kategorisine bakıldığı zaman çoğu şirketin bir finans çalışanı istediği görülür. Finans alanında müdür, eleman, uzman gibi birçok kategoride iş bulunabilir olması da iş arayanlar için finansı daha çekici kılar. Her şehirde kolaylıkla iş bulunabilecek bir alan olduğu için birçok iş ilanı verilir ve sürekli eleman aranır.

Finans Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip olunmalı?

Finans alanında çalışanlar, insanların parasal işleriyle ilgilenecek kişiler oldukları için bu sorumluluklarının farkında olmaları gerekir. Finans alanında çalışan kişiler, büyük bir sorumluluk üstlenirler. İşe alınacak finans uzmanlarının teknolojiyi en aktif şekilde kullanmaları beklenir. Çünkü parasal işlemleri bilgisayar ve tablet üzerinden takip ederek işlerini yaparlar. Para kontrolü yapmak önemli bir sorumluluk olduğu için çok disiplinli ve dikkatli olmaları gerekir. Aksi takdirde küçük hatalar büyük sorunlara yol açabilir. Olası sorunlara mantıksal olarak bakmaları ve çözüm odaklı davranmaları da önemli yetenekler arasında yer alır. Finans alanında iş arayan kişinin azimli olması gerekir. Finans bir sabır işidir ve finans uzmanları azimle yoluna ve işine devam eder. Finans uzmanları yüksek seviyede ticaret bilgilerine sahip olmalıdır. Böylece müşterileri en doğru şekilde yönlendirebilir, hata oranlarını en aza indirebilirler. Finans alanında çalışanların özgüvenli olması, müşteriler ile anlaşmalara giderek onların güvenini kazanabilecek insanlar olması gerekir. Müşteriler karmakarışık olaylarla ilgili olarak finans uzmanlarına danışabilecekleri için anlama ve kavrama yeteneklerinin yüksek olması beklenir. Başvuran kişinin herhangi bir deneyimi olmasa da bu özelliklere sahip olması bile finans alanında çok fazla iş imkanı sağlar. Tüm bunlar dışında ayrı yetenekler isteyen firmalar da olabilir. Şirket sahipleri bu özelliklere sahip özverili insanları arar. Güncel finans uzmanı iş ilanları kategorisine bakarak firmaların kriterlerini inceleyebilir, kendinize en uygun ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz. 

Finans İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Finans iş ilanlarına başvuru yaparken öncelikli olarak kişinin finans elemanı iş ilanları içerisindeki koşulları sağlayıp sağlamadığına bakması gerekir. Finans sektöründe çok fazla alan olduğu için işverenin finans alanında hangi mevkiide eleman aradığına dikkat edilmelidir. Finans sektörü genellikle esnek çalışma saatlerine bağlı çalışmaz. Kesin bir giriş çıkış saati bulunur. Çalışma saatlerinin hangi aralıklarda olduğu gibi detayları inceleyerek kendinie en uygun ilana başvuru yapabilirsiniz. Çalışma saatleri içinde finans çalışanlarının  giyimine dikkat etmesi gerekir. Bu alanda çalışan insanlar rahat ve gündelik kıyafetler yerine takım elbise tarzı kıyafetleri tercih etmelidirler. Başvurulan ilanın finans uzmanı, finans koordinatörü, koordinatör yardımcısı gibi alanlardan hangisi için çalışan aradığına dikkat edilmelidir. Adaylar, kendilerine uygun ilanlara başvuru yapabilirler.

Finans Mesleği Ne İş Yapar?

Finans uzmanları, çalıştıkları şirketin veya müşterilerinin parasal işlemleriyle ilgilenir ve çalıştığı kişinin kârlı çıkması için uğraşırlar. Borsayı yakından takip eder, müşterilerini ve şirketini borsadan haberdar ederler. Ticaret yapması için müşterilerine yardımcı olarak kâr etmelerini sağlarlar. Karmaşık durumlar söz konusu olduğunda müşterilerine gerekli çözümleri sunmaya çalışırlar. Bu yüzden finans sorumlusu iş ilanları veren firmalar karmaşık durumlardan çıkabilen, analitik ve hızlı düşünebilen kişiler ile çalışmak ister. Finans uzmanları parasını kontrol ettiği kişilerin finansal alandaki çıkarları için çalışır ve müşterilerine güven verirler. Müşterilerini memnun edebilen, tecrübe sahibi adaylar iş bulma süreçlerini daha rahat bir şekilde geçirebilirler. Finans uzmanlığı kurumların maddiyatını yönettiği için en önemli meslekler arasında yer alır. Kurumun finansal sorunlarını yönetir, analitik zekaları ve çözüm odaklı oluşlarıyla kurumun sorunlarını çözüme ulaştırırlar. Kurumunun veya müşterilerinin elindeki para ile nerede ne yapılacağının programını yapar ve tabloya dökerek müşterilerine açıklamada bulunurlar. 

Finans Çalışanı Nasıl Olunur?

Finans uzmanı olarak çalışmak için iş başvurusunda bulunan kişilerin üniversitelerin iktisat, işletme ve muhasebe gibi sayısal ağırlıklı ve finans alanıyla ilgili bölümlerinden mezun olması gerekir. İlanların büyük bir çoğunluğunda adayın iktisat, muhasebe ve işletme gibi ilgili bölümlerden mezun olması gerektiği belirtilir. Daha sonra ise bu iş için gerekli özellikleri sağlamanız gerekir. Bu işe yatkın olduğunuzu anladıktan sonra güncel finans uzmanı iş ilanları için başvurunuzu yaparak çalışma sürecinize başlayabilirsiniz.

Finans Sektöründe Hangi Meslekler Var?

Yatkın olunan alana göre birçok finans çalışanı farklı olarak alanlara ayrılır. Stratejik düşünebilen adaylar finans direktörü iş ilanları kategorisine bakabilir. Denetleme ve yönetmede kendine güvenen adaylar finans müdürü iş ilanlarına başvurabilir. Her türlü sorumluluğa uygun olduğunu düşünen adaylar ise tüm ilanlara başvurarak kolaylıkla iş bulabilir. 

Finans Çalışanları Günlük Kaç Saat Çalışır?

Finans sektörü çalışanları, bankacılık ve finans iş ilanları kategorisinde de görüldüğü gibi ortalama olarak 8 saat çalışırlar. Genel olarak finans elemanı arayan firmaların tümü aynı çalışma saatlerinde hizmet verir.

Finans Çalışanı Ne Kadar Maaş Alır?

Bu sektörde finans müdürü iş ilanları ve finans sorumlusu iş ilanlarına bakıldığında maaş farkı görülür. Kişinin bulunduğu mevkiye göre maaşlar değişse bile fiyatlarda yüksek seviyede oynamalar olmaz. Bu maaş tecrübeye ve mevkiye göre farklı şekilde yükselebilir.